понеділок, 27 липня 2015 р.

Література, якою можна пишатися! Від володаря премії "ГРАНД-КОРОНАЦІЯ СЛОВА" за найкращий роман десятиліття.

     Вражаюча сімейна сага Володимира Лиса "Країна гіркої ніжності" знайомить читача із історією країни в жорстокому XX столітті через історію однієї родини. Три покоління, три жінки, які обирають свій шлях, кохають, ненавидять і страждають. 
      До кожного свого читача автор звертається словами О. Довженка: "Любіть життя, навіть якщо воно вас не любить. Полюбить воно і вас". Зміст твору допомагає кожному збагнути, що любов життя треба заслужити.

четвер, 23 липня 2015 р.

Результати ЗНО-2015 в Рівненській області. Думаємо, аналізуємо, робимо висновки...

         Завдання з ураїнської мови та літератури не зміг належним чином  виконати кожен десятий - так засвідчили результати тесту. Найгірше  склали ЗНО в навчальних закладах, що розміщені  на півночі Рівненської області. "99% населення цих районів - етнічні білоруси, - пояснив Г. Таргонський, начальник управління освіти і науки ОДА,  - але це не їх виправдовує і ми повинні над цим працювати. До списку 27 закладів нашої області, в яких 10 і більше учнів не склали ЗНО з української мови та літератури, є навіть школи нового типу". Разом із тим цього року найвищий бал уперше отримав 51 учасник ЗНО. Найбільше таких в "Елітарі", кузнецовській гімназії та обласному ліцеї.   

середа, 15 липня 2015 р.

Де у світі вчитися найкраще?

     
         У десятці найкращих університетів світу - вісім американських і два британські. Глобальний рейтинг тисячі найкращих вишів уклала організація Centre for World Universiti Rankings, яка щороку визначає якість освіти  та професійної підготовки студентів, а також престиж викладачів і якість їхніх досліджень. Які ж критерії беруться до уваги? Перший - це якість освіти, що вимірюється кількістю випускників університету, які здобули великі міжнародні нагороди, призи та медалі в порівнянні з величиною університету. Другий - кількість випускників, які досягли провідних позицій у керівних компаніях світу. Третій - число вчених, що мають великі міжнародні нагороди. Кожен із цих показників максимально дає по 25% рейтингу. Ще по 5% можуть дати кількість публікацій науково-дослідних праць у солідних журналах, вплив цих публікацій, цитованість наукових робіт, впливовість університету та число отриманих міжнародних патентів.
   На першому місці опинився знаменитий Гарвардський університет, далі йдуть Стендфордський, Массачусетський технологічний, Кембридж, Оксфорд, Колумбійський, Каліфорнійський, Берклі,  Чиказький університет, Принстонський та університет Корнелла.

неділя, 12 липня 2015 р.

Православні християни сьогодні відзначають свято Петра і Павла

      Після закінчення Петрового посту (Петрівки) 12 липня за новим стилем Православна Церква святкує день пам’яті святих  апостолів Петра і Павла.
Петро і Павло
           Це одне з великих церковних свят, яке є неперехідним, тобто його дата фіксована. Святі особливо шанувалися у нашому народі і тому на їхню честь побудована велика кількість храмів та монастирів. Перший монастир на честь першоверховних апостолів побудували в Новгороді в 1185 році. Імена апостолів носили багато святих Древньої Русі, а зображення Петра і Павла завжди можна побачити на іконостасі православних храмів.
     

субота, 11 липня 2015 р.

Раджу прочитати

Береться мудрість не із заповітів,
А із шукань і помилок гірких.
     Важко не погодитися з цими словами І. Кочерги з його драми "Ярослав Мудрий", але дуже хочу порадити прочитати книги Мирослава Дочинця, у яких кожен знайде для себе втіху для душі та поживу для розуму. Зараз переді мною його "Многії літа. Благії літа". Заповіти 104-річного карпатського мудреця - як жити довго в здоров'ї, щасті та мудрості.

     Прості та водночас наснажені життєвою силою і мудрістю слова глибоко западають у душу. У розділі "Вершини і спуски життя" автор наводить такі слова, сказані одним відомим чоловіком перед смертю: " Якби в мене було б ще трохи життя, я не пропустив би й дня, якби не сказав близьким людям, що їх люблю. Я не сказав би всього, що думаю; я більше б думав про те, що скажу. Я б цінував речі не за їхньою вартістю, а за їхньою значущістю. Я спав би менше, мріяв більше, усвідомлюючи, що кожна хвилина із заплющеними очима, - це втрата шістдесяти  секунд світла. Я ходив би, коли інші від цього втримуються; я прокидався б, коли інші сплять; я слухав би, коли інші говорять".

четвер, 9 липня 2015 р.

До чого готуватися абітурієнтам України у 2015 році

Які шанси на бюджет?
        Напередодні ухвалення держбюджету-2015 з'явилася інформація, що нібито незабаром державне замовлення у вишах значно скоротять, а стипендії для студентів і зовсім скасують.Що стосується стипендій, то чутки про їх скасування уряд спростував. Правда, поки залишається неясним, кому із студентів їх виплачуватимуть, за що, і в якому обсязі. Адже заступник міністра освіти Інна Совсун вже заявила в ЗМІ, що «совкову» систему нарахування стипендій потрібно змінювати. Але про всі зміни в Міносвіти обіцяють розповісти ближче до 1 вересня 2015 року.
       А от прогнози про держзамовлення можна робити вже зараз.

понеділок, 6 липня 2015 р.

Консолідований рейтинг ВНЗ України - 2015

     Консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України у 2015 році включає 286 ВНЗ III-IV рівнів акредитації, а також 7 підрейтингів ТОП-10: "Кращі класичні університети України", "Кращі медичні університети України", "Кращі педагогічні університети України", "Кращі приватні університети України", "Кращі університети столиці", а також "Рейтинг ВНЗ за областями" та "Рейтинг ВНЗ за регіонами України".