середа, 30 грудня 2015 р.

Не бійтеся заглядати у ... віртуальний словник

         "СловОпис" - це віртуальний словник цікавих рідковживаних українських слів, презентація яких відбувається у вигляді коротких відеоблогів.
      Проект створили студенти та команда навчально-методичного центру тележурналістики "АстудіЯ" Київського університету ім. Б. Грінченка. Основна мета - популяризація української мови, дослідження невідомих фактів про неї. 
        Це інтерактивний словник, бо кожен може поділитися хоча б одним цікавим незвичайним словом. Після викладення на YouTube з ним ознайомиться ще більше людей, і таким чином кожен зможе зробити внесок у розвиток рідної мови.



Чому ми так говоримо?

Історія гасла "Слава Україні!"

        Історики стверджують, що вислів "Слава Україні!" з'явився в кінному полку так званих "Червоних Запорожців" - це була збройна формація армії УНР, яка діяла впродовж 1918-1920рр. на теренах України, виборюючи її незалежність. Вітаючись "Слава Україні!", у відповідь чули "Козакам слава!"
         Як стверджує історик Володимир В'ятрович, гасло "Слава Україні!" ввійшло до українського лексикону в 1920-х роках. Юрій Горліс-Горський в одній зі своїх книжок пише, що почув цю фразу від кількох повстанців "Холодного Яру". У них було заведено вітатися "Слава Україні!", а відповідати "Героям слава!"
           24 вересня 1920 року в Медведівці на Черкащині відбулася нарада холодноярівських отаманів, у якій взяли участь командири Степової дивізії та ватажки збройних формувань з інших регіонів. На цій нараді криворізького отамана Костя Степового-Блакитного було обрано Головним отаманом усіх повстанських загонів Холодного Яру й околиць. Саме ця Степова дивізія, яка налічувала від 12 до 18 тисяч бійців, поширила вітання "Слава Україні!" - "Героям слава!"
    У 30-х роках це привітання почали використовувати ОУНівці. Видозмінена відповідь "Героям слава!" стала свідченням глибокої шани до людей, які віддали свої життя за Батьківщину. У такий спосіб повстанці передавали пам'ть про цих бравих бійців майбутнім поколінням.
        Значного поширення вітання "Слава Україні!" здобуло в 40-50-ті роки, коли повстанський рух був досить розповсюдженим. У ті часи слова "Слава Україні!" - "Героям слава!" було чимось більшим, ніж звичайний лозунг. У ці слова вкладали надію на краще майбутнє. ( Матеріал опубліковано за виданням "Методичні діалоги", 2015 р., № 9-10).

                                Патріотизм. Власне бачення

       Як на мене, бути патріотом - це означає думати. Розумно керувати. Розумно обирати. Розумно воювати. Розумно вести міжнародні переговори. Розумно рефінансувати. Взагалі розумно робити свою справу: пекти, лікувати, видобувати, виробляти, перевозити, вчити і звісно ж, учитися.
                                  Юлія Мостова, головний редактор тижневика                                                                                      "Дзеркало тижня. Україна", публіцист
              
           

пʼятниця, 25 грудня 2015 р.

Цікавих канікул!

       Ось і закінчився І семестр! Дорогі мої учні, бажаю вам цікавих канікул. Ви можетете  весело і змістовно провести час, завітавши в галерею європейського живопису "Євро-Арт", яка пропонує проведення майстер-класів для дітей різних вікових категорій. Детальна інформація та попередній запис за телефоном 0970336264 (арт-менеджер Ольга).
        Раджу також подивитися вистави театру "Сонях". Веселих канікул!

понеділок, 21 грудня 2015 р.

Вітаємо з перемогою!

         Вітаємо з перемогою в ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури Муляр Анну, ученицю 9-Б класу, (учитель Котенко І. П.) - І місце, Федосєєву Софію, ученицю 10-А класу (учителі Мартинчук Н. В. та Юзюк В. В.) - ІІ місце та Газицьку Софію, ученицю 11- А класу - ІІ місце (учитель Саприкіна Н. О.).

Робіть добрі справи

          З 21 по 30 грудня 2015 року в Рівному проходить акція "Стань волонтером Різдва". Мета акції - допомога самотнім людям, які проживають у нашому місті. Ви можете зробити різдвяний подарунок  та принести його з 15:00 до 20:00 в Міський палац культури, що розташований у парку імені Т. Шевченка. Робіть добрі справи, і тоді по-справжньму відчуєте радість життя.

субота, 12 грудня 2015 р.

У Рівному відбулася прем'єра рок-опери "Біла ворона"

     11 грудня у Рівному на сцені Рівненського академічного українського музично-драматичного театру відбулася прем`єра першої українська рок-опери «Біла ворона» в живому виконанні оркестру.
    Історія про сміливу юну Орлеанську Діву Жанну д'Арк, яка змінила хід історії Франції та розпалила жагу до свободи у серцях багатьох, - це розповідь про те, як важливо бути дієвим учасником долі своєї країни, нехай ти навіть тендітна діва і проти тебе сильні світу цього. При цьому  залишатись не просто «білою вороною», а мати «вибілену» душу, незаплямовані помисли, світлу мету, чисті руки і Бога в серці. 
    На прем'єрі був присутній Г. Татарченко, який висловив своє враження від побаченого так: "Рівне - театральна слолиця України".

Автори - Геннадій Татарченко, Юрій Рибчинський.
Режисер - Максим Голенко.
Диригент - заслужений артист України Зіновій Крет.
Сценограф - Алла Локтіонова.
Балетмейстер - Максим Булгаков.

вівторок, 8 грудня 2015 р.

Зустріч із прекрасним

       9 грудня учні 5-11 класів Рівненської ЗОШ №23 ідуть у театр. Вони матимуть можливість подивитися виставу "Поліанна". Вартість квитка - 20 гривень.  Початок перегляду о 13:00.