понеділок, 26 грудня 2016 р.

Раджу прочитати


         Юрій Винничук. «Танго смерті»


         На сторінках роману перед читачем постає життя у всій його розмаїтості в двох часових площинах: у довоєнному Львові та в Другу світову війну, а також у наші дні. Захоплює  дружба головного героя-оповідача з Вольфом, Йоськом і Яцьком, батьки яких загинули за Україну під Базаром у числі 360 вояків, розстріляних вояками Котовського. Їхні матері, познайомившись під час 10-ї річниці Базару, теж стали нерозлучними подругами. Просто вражає львівський гумор, яким щедро приправлена розповідь про Львів та його мешканців.
         Є у творі й трагічні сторінки, пов’язані з масовим винищенням євреїв під час Другої світової війни. Роман оповитий таємницею «Танга смерті», яке виконували в’язні Янівського табору у Львові. Ця сюжетна лінія дивовижно переплітається з дослідником акарнумської мови ученим Ярошем.

         Щиро раджу прочитати! Ви не пошкодуєте.

пʼятниця, 23 грудня 2016 р.

Говорімо правильно!

         Чи можна вітати з наступаючим святом? Ні, бо в українській мові слова наступаючий немає. Є кілька варіантів того, як правильно вітати зі святом, що буде найближчими днями: З прийдешнім святом або З передсвятом!
         Найкраще вітати зі святом без позначення часової наступності: З Новим роком! або З Різдвом Христовим!

пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

Вітаю з перемогою!

       Вітаю Должнікову Діану, ученицю 7-Б класу, з перемогою: ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури (2 місце). Молодець! Ми тобою пишаємося!

понеділок, 5 грудня 2016 р.

Вічна загадка любові

         5 грудня – 85 років від дня народження Григора Тютюнника (1831-1980), українського прозаїка.
         Зупиніться! Задумайтеся над думками письменника!
        - І захотілося раптом, щоб коли помру, крізь прах мого серця проріс дубовий корінь, а з нього вимахав могутній дуб і щоб гілля його пішло на кілки – бити тупих і немічних серцем людей.
           -  Іноді я відчуваю людину, як рана – сіль.
           - Життя справді складне, і єдиний у нього підручник – досвід. 

пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

Творимо добро разом!

       2 грудня у Рівненській ЗОШ №23 відбувся благодійний концерт "Добром зігріємо серця".  Усі зібрані кошти буде витрачено для допомоги дітям із особливими потребами. На концерті були присутні батьки, діти, учителі. Це було не просто  мистецьке свято, а й щире єднання сердець тих, хто готовий допомогти ближньому.
       Щиро вдячна Грабовському Роману, учню 9-Б класу, який представляв наш клас на благодійному концерті.

понеділок, 21 листопада 2016 р.

21 листопада – День гідності та свободи


         До Дня гідності та свободи в Рівненській ЗОШ №23 проходив тиждень «В житті завжди є місце подвигу». 21 листопада був проведений глосарій про виникнення загальнодержавного свята. На кожній паралелі проходили різноманітні заходи.



          Під час участі в  проекті «В житті завжди є місце подвигу» учні 9-х класів дослідили історію боротьби українців за незалежність та свободу нашої держави. Вони ще раз мали змогу переконатися в правдивості думки, висловленої І. Франком в історичній повісті «Захар Беркут»: народ непереможний доти, поки він згуртований.

середа, 9 листопада 2016 р.

9 листопада - День української писемності та мови

      9 листопада в Обласній науковій бібліотеці було нагороджено переможців конкурсу учнівської творчості «Перло многоцінне». Діти отримали грамоти та книги. Щиро вітаю ученицю 9-Б класу Рівненської ЗОШ №23 Фурманюк Іванну (ІІІ місце), яка для участі в конкурсі написала психологічний етюд «Ода матері».


        Крім того, у цей день традиційно в Україні проходив радіодиктант. Кожен, хто перебував у бібліотеці, міг взяти участь у акції. Усі переможці конкурсу та члени журі написали радіодиктант, щоб не лише перевірити власний рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності, а й наголосити на потребі шанобливого ставлення до рідної мови.

середа, 2 листопада 2016 р.

Педагогічні інновації - у практику роботи

           2 листопада в Рівненській ЗОШ №23 відбувся методичний лікбез "Підготовка вчителя до уроку в системі національно-патріотичного виховання". Метою проведення лікбезу було ознайомлення педагогів школи з новими педагогічними технологіями, зокрема з методикою переверненого навчання та особливостями його впровадження в освітній процес. 
       Педагоги почули про суть цієї технології (теоретичний аспект), а також побачили практичне застосування методики  на прикладі використання інтерактивних плакатів для самостійного вивчення школярами навчального матеріалу вдома. Практичну частину підготувала заступник директора з навчально-виховної роботи Саприкіна Н. О.
    Присутні виявили зацікавлення почутим та активно обговорювали особливості впровадження "перевернутого навчання".
      

вівторок, 1 листопада 2016 р.

З любов'ю до книги

         1 листопада в Рівненському НВК №22 відбулося засідання любителів книги: учителів зарубіжної літератури,  української мови та літератури м. Рівного, які в подальшому утворили фанклуб. 
           Тема першого засідання  - "Сучасна література в розрізі жанрів та інших видів мистецтва". Душею фанклубу стали вчитель української мови та літератури Линник В. Ю. та зарубіжної літератури Кравчук С. Ф., які ознайомили вчителів із сучасними літературними новинками. Крім того, усі присутні були посвячені в фанклубівці та отримали сувеніри з символікою книги. Зустріч стала справжнім святом завдяки теплій атмосфері та щирій розмові в колі однодумців.

понеділок, 31 жовтня 2016 р.

2016 рік – рік Михайла Грушевського



         29 вересня – 150 років від дня народження Михайла Грушевського (1866 -  1934), українського історика, письменника, громадського і політичного діяча.
       В анналах української історіографії Михайло Сергійович Грушевський - історик і організатор українського наукового життя, а в історії України він виступає як один з провідних суспільно-політичних діячів і батько першої української держави ХХ ст.  Не було жодної помітної ділянки суспільного життя, в якій він безпосередньо чи опосередковано не брав би участі. М.Грушевський є однією з головних постатей українського національного самоствердження в новітній історії України. 

четвер, 13 жовтня 2016 р.

Листи миру й любові



         Учні Рівненської ЗОШ №23 разом із іншими школярами міста писали листи воїнам АТО. Кожен такий лист був виявом дитячої шани та любові до тих, хто взяв на себе місію захисника Вітчизни.  Найпалкіше побажання, висловлене в листах, щоб на нашій  землі був мир і всі повернулися додому живими та неушкодженими.

неділя, 2 жовтня 2016 р.

З Днем учителя!

     Дорогі колеги! Вітаю вас із Днем учителя. Нехай у ваших серцях ніколи не згасає вогник любові до обраної професії. Любіть свою роботу так, щоб учні відчували це і ваші з ними  серця билися в унісон. Здоров’я, наснаги, творчого неспокою, злагоди, благополуччя й достатку в родинах. 
         Висловлюю щиру вдячність учителю української мови та літератури, класному керівнику 11-Б класу Юзюк Вікторії Леонідівні за проведення разом зі своїми вихованцями   прекрасної концертної програми до Дня вчителя. 

пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек


Шановні Надіє Михайлівно та Лесю Йосипівно!
         Від імені всіх педагогічних працівників Рівненської ЗОШ №23, учнів та батьків вітаю вас із професійним святом – Днем бібліотекаря. Висловлюю щиру вдячність за любов до своє професії, фахову допомогу та приязне ставлення до всіх, хто приходить у бібліотеку. Міцного здоровя вам, мирного неба, злагоди в родинах, успіхів у всіх справах.

         

четвер, 1 вересня 2016 р.

Зі святом першовересня!

                                            Дорогі колеги, школярі, батьки!
              Щиро вітаю всіх із початком нового навчального року. Колегам -  натхнення, терпіння і творчості. Учням - цікавих відкриттів у країні Знань. Батькам - мудрості. Усім нам - порозуміння і гарного навчального року!

пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

Світоч української нації

       26 серпня 2016 року виповнюється 160 років від дня народження Івана Франка. Український Мойсей прагнув вивести нашу націю з національної неволі і  доводив, що суспільно-державна воля базується на духовній свободі кожного українця. У його думках і сподіваннях, висловлених у творах, звучить несхитна віра у свій народ та його світле майбутнє. Надихаймося сьогодні його вірою! Будьмо господарями на своїй землі!

середа, 24 серпня 2016 р.

З Днем незалежності України!

Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами!

                                                                                     І. Багряний



вівторок, 23 серпня 2016 р.

День Державного Прапора України

         23 серпня українці святкують  День Державного Прапора України. Синьо-жовтий прапор став уособленням свободи, сили і єднання нашого народу. Це не лише символ державності, а й нестримного прагнення  до нового життя, основою якого стало здобуття незалежності, але при цьому кожному з нас ще доведеться докласти багато зусиль, спрямованих на зміни в самих собі. Не будьмо байдужими до власної долі та долі України!

понеділок, 22 серпня 2016 р.

Інформація для учнів 9-Б класу!

             Усім учням, які ще не отримали підручники, слід прийти до школи  29 серпня о 13:00 в 212 кабінет.

понеділок, 8 серпня 2016 р.

Нагадування для учнів 9-Б класу!

       З 8 серпня розпочинається трудова практика для учнів 9-Б класу. Явка всіх учнів, крім тих, які мають звільнення, обов'язкова. Початок практики  - 9:00.

вівторок, 2 серпня 2016 р.

При майстрах якось легше...

        2 серпня святкує ювілей Луценко Любов Іванівна - Берегиня  Рівненської ЗОШ №23.


                                Шановна Любове Іванівно!      

        З роси й води Вам на добру сотню літ. Миру, добра й благополуччя. Нехай усе дароване іншим добро повернеться до Вас сторицею. Многія літа!

                             


понеділок, 6 червня 2016 р.

Відпочиваємо з користю!

           Читання - це один із витоків мислення і розумового розвитку. 

                                                           В. Сухомлинський

         Твори, рекомендовані для прочитання влітку. 7 клас
1. Суспільно-побутові пісні
«Ой на горі та женці жнуть», «Стоїть явір над водою», «Гомін, гомін по діброві», «Ой у степу криниченька»
Вивчаємо напам’ять: 1 пісню (на вибір).
2. Іван ФРАНКО. «Захар Беркут»
3. Тарас ШЕВЧЕНКО. Вивчаємо напам’ять: «Як умру, то поховайте…»
4. Андрій Чайковський. «За сестрою».
5. Михайло СТЕЛЬМАХ. «Гуси-лебеді летять…».
6. Григір ТЮТЮННИК. «Климко».
7. Ліна КОСТЕНКО. «Дощ полив…», «Кольорові миші», «Чайка на крижині», «Крила». Вивчаємо  напам’ять: 1 вірш (на вибір).
8. ЗНО. Василь СИМОНЕНКО. Вивчаємо напам’ять: «Лебеді материнства».
9. Марина ПАВЛЕНКО. «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських».
10. Олександр ГАВРОШ. «Неймовірні пригоди Івана Сили».
11. ЗНО. Андрій МАЛИШКО. Вивчаємо напам’ять:  «Пісня про рушник».
      Твори, рекомендовані для прочитання влітку. 9 клас
1. ЗНО. Родинно-побутові пісні. “Місяць на небі, зiроньки сяють”, “Цвіте терен, цвіте терен”, “Сонце низенько, вечір близенько”, “В кінці греблі шумлять верби”, “За городом качки пливуть”, “Світи, світи, місяченьку”, “Лугом іду, коня веду” (на вибір)
 Напам’ять: 1 пісню (на вибір).
2. ЗНО. Григорій Сковорода. “Бджола та Шершень”, “Собака і Вовк”, “Всякому місту — звичай і права”, “De libertate”, афоризми (наявні у всій творчості). Напам’ять: “Всякому місту — звичай і права”; кілька афоризмів (на вибір).
3. ЗНО. Іван Котляревський. “Енеїда” , “Наталка Полтавка”.
Напам’ять: уривок з “Енеїди” (від початку твору до слів «Побачила Юнона з неба…»).
4. ЗНО. Григорій Квітка-Основ’яненко. “Маруся”.
5. Микола Гоголь. “Вечір проти Івана Купала”.
6..Тарас Шевченко. ЗНО. “До Основ’яненка”
“На вічну пам’ять Котляревському”,  “Думка”, “Нащо мені чорні брови...”).  “Причинна”, “Лілея”.
ЗНО. “Гайдамаки”. Напам’ять:  уривок  (розділ «Треті півні» від слів «Гомоніла Україна…», закінчуючи словами «Серце усміхнеться»).
ЗНО.“Кавказ”; “Сон” (“У всякого своя доля...”). Напам’ять:  уривок  (початок твору, закінчуючи словами «Немає! немає!»).
ЗНО.“І мертвим, і живим, і ненарожденним...” Напам’ять:  уривок  (від слів «Якби ви вчились так, як треба…», закінчуючи словами «Ким? За що закуті?»).
Тема жіночої долі у творчості Т. Шевченка (“Катерина”, “Наймичка”, “На панщині пшеницю жала...”, “Марія”, “У нашім раї на землі...”)
“Садок вишневий коло хати...”, “Доля”, “Росли укупочці, зросли...”. Напам’ять: “Доля”.
Тарас Шевченко і Біблія. “Ісаія. Глава 35”
7. ЗНО. Пантелеймон Куліш. “Чорна рада”.
8. ЗНО. Марко Вовчок. «Максим Гримач».«Інститутка».




Зі святом Останнього дзвінка!


         27 травня для всіх школярів продзвенів останній дзвінок у цьому навчальному році. Це означає, що розпочнеться довгоочікувана  пора  - канікули. Під час свята Останнього дзвінка  діти, які упродовж навчального року брали участь в олімпіадах, різних конкурсах і змаганнях та стали переможцями, отримали заслужені нагороди – дипломи та грамоти. Щиро радію успіхам  своїх вихованців і хочу, щоб під час навчання в школі вони не лише здобули знання, а й навчилися головному – умінню вчитися та бути активними творцями власного життя. Гарних канікул!


пʼятниця, 27 травня 2016 р.

ТМ «Вікнова» дбає про майбутнє України – молоде покоління!

     ТОВ «РЕНОМЕ-ПАРТНЕР» (ТМ «Вікнова») підбило підсумки конкурсу шкільних проектів «Вікна нашого міста» та оголосило їх 27 травня. За рішенням журі перемогла команда 9-Б класу Рівненської ЗОШ №23 «Енерджі клас» – класний керівник Котенко І. П. Відповідно до умов конкурсу кожен учасник команди, яка  перемогла, отримав планшет та інші цінні подарунки. Суперприз – можливість засклити вікна в одному кабінеті продукцією ТМ «Вікнова».

         Журі також відзначило ще одну команду Рівненської ЗОШ №23  - «Партнери» (8-Б клас), учасники якої отримали заохочувальні призи від ТМ «Вікнова». Я як класний керівник 8-Б класу, усі вчителі, учні та батьки розділяємо радість перемоги вихованців Рівненської ЗОШ №23. Молодці, так тримати!

пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Підтримайте учасників пректу "Вікна нашого міста"

Шановні учні та вчителі, батьки!
       ТОВ «РЕНОМЕ-ПАРТНЕР» (ТМ «Вікнова») оголосило конкурс шкільних проектів «Вікна нашого міста». Учасниками цього проекту стали  учні 8-Б класу (команда «Партнери») – класний керівник Марушкевич Л. В. та 9-Б класу (команда «Енерджі клас») – класний керівник Котенко І. П.
       Загалом у конкурсі бере участь 35 команд зі всієї області. Переможе дві з них: одна – за результатами  інтернет-голосування, інша – за рішенням журі. Команда-переможець отримає чудову нагороду: можливість засклення класу вікнами ТМ «Вікнова».
       На розсуд журі команди підготували конкурсну роботу: відеоролик. З 17 по 25 травня ви маєте можливість проголосувати за нас  через соціальну мережу «Вконтакте» (vk.com).  Для цього набираєте  посилання «Вікна нашого міста» та обираєте назви наших команд, проголосувавши за допомогою лайка.

       Сподіваємося на вашу підтримку! Команди «Партнери» та «Енерджі клас»

субота, 14 травня 2016 р.

ЗНО з української мови та літератури. Післямова

      5 травня відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Перевірка відкритої частини здійснювалася впродовж 9-13 травня в РУГ. Слід зазначити, що учасники  ретельніше, ніж у попередні роки, готувалися до виконання роботи. Доказом цього є те, що в більшості творів дотримано структури, в основному вдало дібрано приклади. Роботи відзначалися логічністю та послідовним доведенням засвідченої в тезі позиції. 
         Щиро дякую всім екзаменаторам групи №2. Особливі слова вдячності  Опольському І. В. та Кухарчук Т. А. за високий рівень організації роботи.

неділя, 8 травня 2016 р.

Найвище покликання на Землі

            Найвище покликання на Землі - бути матір'ю. Життя - безцінний дар, і кожному із нас його дала саме мати. Без неї немає нічого: ні краси, ні любові, ні досконалості. Будьте благословенні, усі матері!

неділя, 1 травня 2016 р.

Зі світлим Христовим Воскресінням!

Христос Воскрес! Воскресне Україна!
Пошли, Господи, українцям мудрості, терпіння й сили.
Від усього серця бажаємо Вам миру,

злагоди та душевної величі!

четвер, 28 квітня 2016 р.

До відома батьків та учнів!

       Пасхальні вихідні для учнів триватимуть з 1 по 3 травня. 4 травня, у середу, виходимо на навчання. 5 травня не вчимося, адже в школі проходитиме ЗНО із української мови та літератури. За 5 травня вчитимемося 14 травня. 
      9 травня не вчимося. На навчання - 10 травня.  

Спасибі за небайдужість!

       Сьогодні, 28 квітня,  у Рівному з 11.00 до 16.00 на майдані Незалежності проходитиме благодійний ярмарок, кошти, вилучені на якому, будуть спрямовані на лікування онкохворої дитини - Максима Гаврилюка., учня Рівненської ЗОШ №20. 
        Учні 8-Б класу теж долучилися до акції. Хочу висловити слова вдячності мамам учнів  мого класу: Коробчук Наталії Вікторівні та Савченко Надії Миколаївні, які випекли кондитерські вироби для продажу на ярмарку. Дорогі мами, своєю небайдужість до чужого горя Ви засвідчили доброту і милосердя. Дякую Вам.

неділя, 24 квітня 2016 р.

З Вербною неділею!

                                                               Верба б’є, не я б’ю,
                                                               За тиждень – Великдень!
                                                               Уже недалечко
                                                               Червоне яєчко.
                                                               Лоза б’є, не я б’ю,
                                                               За тиждень – Великдень!
                                                               Будте здорові, як вода,
                                                               І багаті, як земля.

четвер, 21 квітня 2016 р.

З думкою про інших

          21 квітня вестибюль Рівненської ЗОШ №23 нагадував вулик. Учні 5-10 класів ярмаркували! Атмосфера благодійного ячмарку була надзвичайною: представники кожного класу наввипередки намагалися розхвалити представлені вироби. Усі залишилися задоволеними: і продавці, і покупці. Але найрадіснішим стало те, що таким чином діти долучилися до благорордної справи - порятунку життя іншої людини.

вівторок, 19 квітня 2016 р.

Поспішаймо творити добро!

            21 квітня в Рівненській ЗОШ №23 відбудеться благодійний ярмарок. Усі зібрані кошти буде спрямовано на лікування онкохворого 13-річного Максима, учня Рівненської ЗОШ №20. 
            Під час перерв по чотири учні від кожного класу продаватимуть вироби упродовж дня у відведеному для кожного класу місці. 
            Організатори пропонують представити для продажу солодощі (печиво,  кекси, булочки без начинки) або вироби, виготовлені власними руками.
              Шановні батьки! Просимо долучитися до акції! Будемо раді бачити вас у школі в цей день! Поспішаймо творити добро всі разом!
              

вівторок, 12 квітня 2016 р.

Подбаймо про своє здоров'я

           З 11 по 24 квітня  2016 року в Рівненській ЗОШ №23 проходить декадник «Профілактика шкідливих звичок». З метою виховання молодого покоління, для якого відмова від шкідливих звичок - це важлива умова повноцінного життя та досягнення успіху, у школі в цей час проводитимуться різноманітні заходи превентивного спрямування. Зокрема у 8-Б класі в ході відеолекторію «Скажемо шкідливим звичкам: «Ні!»» учні мали можливість побачити ряд відеоматеріалів, спрямованих на роз’яснення згубного впливу алкоголізму та паління на здоров’я підлітків. Восьмикласники активно обговорили побачене й почуте та усвідомили важливість здоровя для кожної людини.  




четвер, 7 квітня 2016 р.

7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці

        7 квітня Православна Церква відзначає велике Дванадесяте свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці.
          Саме цього дня людство в особі Діви Марії дізналося від Архангела Гавриїла про народження в світ Спасителя. Натомість Бог через Свого посланця отримав благу звістку від Діви Марії про те, що вона з радістю і смиренням приймає це Боже Благословення. 
      Богослужіння на  Благовіщення сповнене урочистих, величних і радісних гімнів. Багато разів повторюється добре знане нам привітання Архангела: «Радуйся!» Головні мотиви цієї святої і неземної радості — це втілення Сина Божого, вшанування материнства і жіноцтва в особі Пречистої Діви Марії, це початок Спасіння роду людського.

понеділок, 4 квітня 2016 р.

Раджу прочитати

            Нещодавно прочитала роман Мирослава Дочинця "Вічник. Сповідь на перевалі духу". Раджу й вам долучитися до незглибимих джерел мудрості, що струменять на її стрінках живлющою силою. Розповіді ліричного героя про певні події в його житті підсумовуються афоризмами-порадами, які стануть надійними духовними орієнтирами для кожного читача. Читайте, осмислюйте, робіть висновки...
            "Коли під гнітом тягарів не знаєш, що скинути з себе, перше, що скинь, - гордощі. Усе інше поступово само впаде" (М. Дочинець).

неділя, 27 березня 2016 р.

понеділок, 21 березня 2016 р.

Поезія - це завжди неповторність...

        21 березня - Всесвітній день поезії. Пропоную поринути в її дивосвіт разом із Гурамом Петріашвілі - сучасним грузинським поетом, який живе й творить в Україні.


У міському саду
мами плели рукавички,
а малята в пісочниці
 пробивали довгий тунель...
Двійко стареньких
сиділи на вицвілій лавочці.
Вони не знали одне одного,
мочки грілися на сонці,
подивлялися на ігри дитячі,
і раптом один із них
запитав свого сусіда:
"Як ви гадаєте,
що бачать уві сні ластівки?"
Сусід не здивувався,
лише глянув на сонце
 і мовив печально:
"Навіщо ж ластівкам сни,
вони й так
літають..."
Літня жінка продає квіти,
І такий смуток на її обличчі,
ніби виставила на прилавок
усі букети, які їй колись дарували.

Перереклад Івана Андрусяка

пʼятниця, 18 березня 2016 р.

Моральний авторитет нації

            19 березня - день народження Ліни Костенко. Українці вже давно визнали її моральним аторитетом нації.  Надзвичайно вимоглива до себе, вона  своїм життям і Словом утвердила думку про те, що гідність - найперша умова того,  щоб мати право називатися людиною, Свобода ж потрібна, як повітря.  
              
        

пʼятниця, 11 березня 2016 р.

       9 березня в Рівненській ЗОШ №23 розпочався проект "Шевченко в нашому житті", який триватиме впродовж двох тижнів. У рамках проекту 11 березня  учні 6-Б та 6-В класів проводили Шевченківську світлицю "Кобзар єднає наші серця". Під час заходу шестикласники пригадали життєпис  Т. Шевченка від народження і закінчуючи його перебуванням у Петербурзі. Шевченкове слово у виконанні школярів звучало особливо зворушливо.  Крім того, діти переглянули фільм про перебування Т. Шевченка в Петербурзі.


середа, 9 березня 2016 р.

Весна в житті українського народу

     
           Весна в житті нашого народу пов'язана з іменем Тараса Шевченка. Великому Кобзареві, як нікому іншому, вдалося пробудити українців від сну зневіри й безпросвітності, повернути йому втрачену гідність.
           Поет розкрив українську душу, осмислив минуле, сучасне та майбутнє України. Його твори - свідчення безмежної любові до людини, джерело національної свідомості.

вівторок, 8 березня 2016 р.

Зі святом весни


           Хлопці 8-Б класу вітають зі святом весни своїх однокласниць. Приєднуюся до привітання та бажаю всім тепла, радості та весняного настрою.

четвер, 3 березня 2016 р.

Прагнемо до знань

       3 березня в Рівненській ЗОШ №23 відбулася VII Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник".

           Гра проходила в один тур за комплектами завдань, розбитих на три рівні складності. На кожне завдання було запропоновано п’ять варіантів відповідей, серед яких лише одна правильна. Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник, – 70. Основним критерієм оцінювання результату є сумарна кількість балів, набрана одним учасником.


пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

Кроки до успіху

          25 лютого в Рівненській ЗОШ №23 відбувся І (шкільний) етап олімпіади з української мови та літератури серед учнів 5-6 класів. Переможцем серед шестикласників стала учениця 6-Б класу Должнікова Діана. Бажаю Діані успіхів на міському етапі, який відбудеться 17 березня.
      У конкурсі взяли участь 26 учнів шостих класів, 13 із них стали призерами. Зокрема, 2-ге місце посіли Войтко Софія (6-В клас), Кирильчук Дарія (6-В клас), Головко Владислав (6-В клас), Музика Ольга (6-Г клас), Наконечна Анастасія (6-Б клас). Третє місце в Рачинського Іллі (6-Г клас), БулацинЯни (6-Г клас), Потапа Максима (6-В клас), Каралаш Анастасії (6-Г клас), Миронюк Дарини (6-Б клас), Чубай Дарини (6-В клас). Остапчука Дмитра (6-В клас). Молодці!

четвер, 25 лютого 2016 р.

Волинська Мавка української землі


       Сьогодні виповнюється 145 років від дня народження Лесі Укранки, людини, якій належить особливе місце в духовному житті української нації і людства. 
          Наша Леся сильна духом і водночас надзвичайно вразлива, чуттєва, витончена. Знаючи силу Слова, вона допомогає кожному з нас "своїм життям до себе дорівнятись".  Донька Прометея пробуджує в людині Людину, показує їй мету життя. 

четвер, 18 лютого 2016 р.

21 лютого Міжнародний день рідної мови

Прикрась життя українською





20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

       Національний Рух Дмитра Яроша запрошує на спільну молитву та свічу пам’яті за героями Небесної Сотні і тими, хто загинув під час російсько-української війни з участю Української Православної Церкви Київського Патріархату, Греко-Католицької церкви, Автокефальної церкви, Протестанської церкви, Римо-католицької церкви.
        Початок заходу о 19:00, 20 лютого 2016 року у Рівному на Майдані Незалежності.
        Провід НР Дмитра Яроша в Рівненській області

неділя, 14 лютого 2016 р.

І знову про кохання...

Грицько Чубай

Балада про любов з першого погляду

У вечірньому трамваї
 така свтанкова дівчина

Коли до губ твоїх лишається півподиху

Коли до губ твоїх лишається півкроку -
Зіниці твої виткані із подиву,
В очах у тебе синьо і широко. Щось шепчеш зачаровано і тихо ти,
Той шепіт мою душу синьо крає.
І забуваю я, що вмію дихати,
І що ходити вмію забуваюю.
А чорний птах повік твоїх здіймається
І впевненість мою кудись відмає.
Неступленим півкроку залишається,
Півподиху у горлі застряває. Зіниці твої виткані із подиву,
В очах у тебе синьо і широко,
Але до губ твоїх лишається півподиху,
До губ твоїх лишається півкроку

пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

Варто задуматися!

                                                 Обговоріть разом із учнями
 Патріотизм - це дуже глибоке й раціональне почуття. Якщо ми хочемо, щоб наша країна мала патріотичний дух, треба, щоб у кожного був привід для гордості.
       Важливо, щоб свій привід для гордості створив  кожен із нас. Ми повинні зрозуміти, що ця земля є наша не лише тому, що ми тут народилися, а й тому, що ми тут створили для неї щось самі.
        Треба потихеньку, помаленьку робити СВОЮ справу, "тягнути плуга, орати своє поле". Як у Біблії написано: "З ранку до вечора працюй". Усе! Хто, як не ти?
        На мою думку, саме таким чином можна побудувати справжній патріотизм української нації (За С. Вакарчуком).

вівторок, 2 лютого 2016 р.

Пам'ятаймо!

2 лютого - День визволення Рівного від німецько-фашистських загарбників


            Вічна слава солдату – герою,і солдату без нагород.

Хто загинув хоробро від бою,захищаючи рідний народ.

      945 днів Рівне перебувало  під окупацією німецько-фашистських загарбників. Наше місто було визволено в ході  Луцько-Рівненської операції. Партизани рівненських з’єднань  провели глибоку розвідку оборонних позицій ворога, надали  командуванню військових частин дані про тили і маршрути руху  німецьких військ та взяли участь у боях на підступах до міста.  В боях за Рівне загинуло більше тисячі наших воїнів, які були  поховані на Дубенському кладовищі та в міському парку ім. Т.  Г. Шевченка.

четвер, 28 січня 2016 р.

Раджу прочитати: література для підлітків

О. Думанська. "Школярка з передмістя".

              Сучасні школярі не пишуть ні листів, ні щоденників - вони спілкуються короткими повідомленнями-есемесками, «гуляють» просторами інтернету, отримують будь-яку інформацію, навіть шкідливу для їхніх таких ще неспотворених душ... І все ж вони мало чим відрізняються від повнолітніх дітей минулого тисячоліття, коли йдеться про друзів, любов, вірність, сподівання на щастя.
                Письменниця Оксана Думанська визначила жанр своєї книги як «щоденник, дописаний з уяви». Бажаюм вам, юні читачі, приємних годин за сторінками «щоденника» вашої ровесниці.

               С. Процюк. Трилогія про підліткове кохання "Марійка і Костик", "Залюблені в сонце" та "Аргонавти".