вівторок, 26 листопада 2019 р.

Найбільша трагедія українського народу в ХХ столітті


         У листопаді українці згадують сумну й болісну сторінку в історії нашого народу – Голодомор 1932 -1933 років. 26 листопада в 5-Г класі було проведено годину скорботи по жертвах голодомору «Свіча печалі в зболеному серці».
         Пятикласники дізналися  про жахливий злочин проти українського народу – штучний голод, іншими словами геноцид, його причини та наслідки. Особливо вразив школярів закон «Про п’ять колосків», як називали його в народі, згідно з яким масово знищували дітей, які намагалися врятуватися від голоду і в пошуках їжі збирали на полях колоски. Це ще один доказ того, що Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом.

         Лейтмотивом заходу стала думка про незнищенність, силу духу нашого народу, який мужньо пережив часи лихоліття та не дав себе знищити ні фізично, ні духовно.         Школярі вшанували всіх невинно убієнних хвилиною мовчання, запаливши свічку скорботи.

вівторок, 19 листопада 2019 р.

Як запобігти пожежі?


         19 листопада учні 5-Г класу Рівненської ЗОШ №23 мали можливість побувати в дитячому класі-музеї «Промінець», створеному в Рівненській ЗОШ №24.
         Слухаючи розповідь завідувачки Людмили Холохолової, п’ятикласники дізналися багато цікавого про роботу працівників пожежної служби, їхній професіоналізм та відвагу під час виконання професійних обов’язків. Великий інтерес у школярів викликали представлені експонати, пов’язані із діяльністю працівників рятувальної служби.
         Діти змогли ще раз почути не тільки про причини виникнення пожеж, а й послідовність дій людини, яка стала очевидцем такої небезпеки.
         Почута інформація сприяла формуванню навичок протипожежної безпеки, умінню правильно діяти під час виникнення незвичайних ситуацій, зокрема пожеж.
          Новинкою музею стало відкриття кімнати, у якій сталася пожежа. Діти мали можливість переконатися, до чого може призвести нехтування правилами протипожежної безпеки.

         Лейтмотивом спілкування була думка про те, життя людини – найвища цінність і варто уникати всього того, що може завдати шкоди й створити небезпечну ситуацію.


пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Читаємо українською


         Роль книжки та читання в житті сучасної особистості – актуальне питання сьогодення. Нині процес читання має не тільки індивідуальний характер, допомагає зрозуміти себе та навколишній світ, а й сприяє соціологізації особистості в суспільстві. При цьому варто зауважити, що йдеться про читання саме рідною мовою, завдяки якій відбувається єднання між собою представників певного народу в часі й просторі. Прилучення людини до рідної мови – це входження її в суспільство, підключення до колективного розуму.

         Реалії сьогодення засвідчують відсутність інтересу до читання, загальне зниження рівня читацької культури, пріоритет аудіовізуальних засобів сприйняття інформації. У багатьох країнах світу організовують акції, проекти й заходи, спрямовані на залучення до книжки й читання. 8 листопада учні 10-А класу провели флешмоб «Читаємо українською», присвячений Дню української писемності та мови. Мета акції – популяризація творів сучасної української літератури та реклама тих книг, які є в шкільній бібліотеці. Десятикласники пропагували серед учнів школи ідею необхідності читання саме рідною мовою як один із шляхів досягнення успіху кожним носієм мови та Україною загалом: «Дитина читає – Україна процвітає». 

четвер, 7 листопада 2019 р.

Рідна мова – найбільший скарб


         7 листопада в Рівненській обласній науковій бібліотеці відбулося традиційне свято вшанування переможців обласного літературного конкурсу «Перло многоцінне». Дата проведення не випадкова, адже 9 листопада – День української писемності та мови. На розсуд авторитетного журі було представлено  роботи із різних куточків нашої області.Серед юних гранословів – учениця 10-А класу нашої школи Должнікова Діана, яка стала переможцем у номінації «Поезія» (ІІІ місце). Роботи переможців буде опубліковано в 17-му випуску збірника «Проріст», бо саме стільки років триває конкурс.
         Організатори конкурсу – Рівненське обласне обєднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка (голова І. Вєтров), громадська організація «Інститут української національної ідеї» (голова А. Жуковський), міське об’єднання товариства «Просвіта» (голова К. Сичик). Очолює авторитетне журі з початку існування конкурсу Євген Шморгун.