пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

Добро врятує світ!

З року в рік  на початку грудня в Рівненській ЗОШ № 23  проходить благодійний концерт «Добром зігріємо серця».  Цього року 6 грудня в актовій залі, як завжди, зібралися батьки, учні, учителі. Серця учасників  та глядачів обєднала спільна мета: допомогти дітям, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу. Вихованці гуртків та учні школи підготували цікаві художні номери  й зворушили всіх присутніх. Зібрані кошти стануть допомогою тим, хто цього потребує.

Не будьмо байдужими: чужої біди не буває!


середа, 5 грудня 2018 р.

Герої не вмирають!



5 грудня 2018 року у Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №23 відбулося відкриття меморіальної  дошки на честь випускника школи Рєпіна Євгена Вікторовича, який загинув у зоні бойових дій на Сході України.
Євген Рєпін загинув 20 березня 2015 під час бойового зіткнення з російськими диверсантами поблизу селища Водяне Донецької області. Указом Президента України  № 270/2015 від 15 травня 2015 року, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та відзнакою УПЦ КП медаллю «За жертовність і любов до України» (посмертно). Рішенням Рівненської міської ради № 5756 від 17 вересня 2015 року йому  присвоєне звання «Почесний громадянин міста Рівне» (посмертно).
У відкритті меморіальної дошки взяли участь заступник міського голови Кульчинська Г.Г., секретар міської ради Паладійчук С.Б., мати героя Рєпіна Тетяна Василівна, начальник штабу ДУК ПС Озарчук С.І., Копелюк В.М., родичі та друзі загиблого, учителі та учні Рівненської ЗОШ №23.
Право відкрити пам’ятний знак воїну, який виконував обов’язок перед Батьківщиною в зоні АТО, надали матері Євгена Тетяні Василівні та директору школи Кролю О.О. 
Настоятель Свято – Софіївської УПЦ КП Отець Василь освятив меморіальну дошку, а всі присутні помолилися за упокій душі загиблого героя. Пам'ять про загиблого воїна, який віддав своє життя за цілісність України, вшанували хвилиною мовчання.

Герої не вмирають: вони навіки залишаються в наших серцях.

середа, 7 листопада 2018 р.

Реклама книжки

         Макс  Кідрук. Роман «Не озирайся і мовчи»

         Любий юний читачу! У підлітковому віці ти пізнаєш не тільки світ, але й самого себе. Тобі потрібно прочитати цю книгу, щоб не бути байдужим спостерігачем зла й жорстокості, які подекуди мають місце в середовищі твоїх однолітків. Ось істина, яка стане більш зрозумілою після спілкування з автором та героями його твору: «…жодна кривда не мине просто так, і за кожен учинок раніше чи пізніше доведеться розплачуватися».
         Шановні дорослі читачі! Якщо у вас є діти, раджу прочитати книгу, щоб дізнатися, що вони відчувають, якщо в родині панує насильство.      Переконана: кожен, хто візьме до рук роман, не зможе залишити його непрочитаним, бо він має якусь магію (такі відчуття були саме в мене).

         Немає меж… Річард Бах. «Джонатан Лівінгстон, мартин».

         Давно хотіла прочитати, і ось, нарешті, це сталося…         Разом із головним героєм я вчилася, відкривала щось нове, ставала вільною… Ще дізналася, що найбільшими перешкодами для щастя людини є нудьга, страх, гнів, самотність; найтяжче, найцікавіше і найсерйозніше – пізнати через політ, що таке доброта і любов; сила прощення безмежна: потрібно пробачити й допомогти кривдникам зрозуміти, що вони помилялися.
         Як учителеві мені було цікаво прочитати про Джонатана в цій ролі: «Щогодини … був поруч з кожним зі своїх учнів: демонстрував, пропонував, спонукав, направляв, літав з ними крізь ніч, крізь хмари, крізь бурю, просто заради розваги…». Мені було цікаво, як він учив любити ворогів: «…неможливо любити ненависть і злість. Треба побачити добро в кожному й допомогти їм самим це побачити. Ось що я маю на увазі під любовю».
         Також я милувалася СЛОВОМ: «Джонатан спокійно ширяв на самоті  коханим небом».
         Переконана, що кожен зробить для себе якесь відкриття.

четвер, 1 листопада 2018 р.

Істини виховання

1. Сьогодні у вас є час на розмови зі своєю дитиною – завтра вона дасть вам шанс бути ним почутим.
2. Наші вчинки – найкращий матеріал для навчання дітей. Їхні вчинки – найкращий лакмус нашого виховання.
3. Давайте дитині свободу вибору, за яку вона може нести відповідальність. Тоді вона виросте відповідальною і самостійною.
4. Оточуйте свою чадо доброчинною любовю, і тоді він (вона) знатиме, як важливо і як потрібно любити.
5. Знайте друзів дитини, як своїх. Враховуйте її інтереси, як свої. Прислухайтеся до неї, як до себе.
6. Виховання лише в порадах і міркуваннях ніколи не виростить виховану людину.
7. Гідне виховання, грамотна мова і доглянутий вигляд завжди будуть у моді.
8. Взаємини батьків – родюче поле для виховання дітей.
9. Здатність гідно переносити погане виховання інших забезпечує тільки власне хороше виховання.
10. Якщо хочете, щоб вашу доньку поважав її чоловік, поважайте її матір.
11. Не навчившись наповнювати своє життя щастям, батьки не можуть навчити дитину бути щасливою.


пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

         Ми майбутні захисники
 11 жовтня 2018 року в Рівненні захисникиській ЗОШ №23 згідно до Дня захисника Вітчизни проведено брейн-ринг між командами 11-х класів на тему «Ми майбутні захисники: знаємо, вміємо, можемо».
           Команди 11-А і 11-Б класів змагалися в силі й спритності, демонстрували вміння визначати  місцезнаходження, споряджати магазин до автомата АК-47 патронами, використовувати засоби індивідуального захисту від зброї масового знищення, рятувати пораненого товариша.
        Перемогла команда 11-А класу. Молодці, я за вас щиро рада!

пʼятниця, 5 жовтня 2018 р.

В учителя, як музика, душа…
         5 жовтня в актовій залі Рівненської ЗОШ №23 було людно: до Дня вчителя учні 11-А та 11-Б класів підготували музично-розважальну програму «В учителя, як музика, душа».
         З нагоди професійного свята з вітальним словом до педагогічного колективу звернувся директор Кроль О.О., виступ якого слугував своєрідним камертоном, який налаштував усіх присутніх на щирість та створив урочисту атмосферу.
         В інтерпретації старшокласників прозвучала симфонія життя школи. Одинадцятикласники вражали своїми талантами: вони були і акторами, і музикантами, і танцюристами, і читцями-декламаторами. Чудовий настрій створювали ведучі свята – Пурій Дана та Доманський Андрій.
         До музичних привітань старшокласників долучилися вихованці Фурман Р. П.: гурт «Стиляги» та ансамбль «Сузіря». Вони були неймовірно артистичними та запальними!
         Завершальним акордом прозвучала пісня у виконанні учнів  11-А та
11-Б класів «І навіть та берізка біля школи», що схвилювала всіх присутніх та викликала шквал аплодисментів, які подарували старшокласникам вдячні глядачі.
         Свято вдалося, адже мелодія душ вихованців та педагогів була злагодженою й гармонійною, а їхні серця билися в одному ритмі.

                                     

пʼятниця, 11 травня 2018 р.

Найдорожчим людям на Землі!

      10 травня в Рівненській ЗОШ №23 відбувся благодійний звітний концерт МАН до Дня матері «Найкраща у світі Ви, моя матусю».
     У концертній програмі взяли участь учасники гурту «Співаночки» (керівник Фаєвська І. І.), зразковий фольклорний ансамбль «Журавлина» (керівник Вострікова Л. Д.), зразковий хор «Райдуга» та молодша група хору  «Райдуга» (керівник Фурман Р. П.), колектив гуртка народного танцю (керівник Волинець В.П.), ансамбль сучасного танцю «Ясочка» (керівник Лічковаха  Л. В.).
        Особливу вдячність хочу висловити  учениці 10-А класу Гейдаровій Чінарі, яка виконала пісню «Дякую тобі, мамо». Чінаро, ми, колектив 10-А класу,  пишаємося тобою.

         Гучні аплодисменти всіх присутніх стали винагородою за виступи юних талантів. 

понеділок, 30 квітня 2018 р.

Дивимося, відчуваємо, співпереживаємо...

          28 квітня учні 10-А класу побували в Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі, де дивилися виставу «Земля»  (за мотивами однойменної повісті О. Кобилянської).
         Глядачі пережили трагедію братовбивства, що сталася в родині Федорчуків. Проблематика постановки вийшла далеко за межі окресленої проблеми, адже кожен присутній задумався над першопричиною зла у світі: до чого Саву призводить егоїстична вседозволеність.
         Духовну смерть братовбивці творці вистави зуміли відтворити, запропонувавши на розсуд глядачів власне бачення продовження твору.

         З відгуків старшокласників стало зрозуміло, що найбільше в побаченому школярів вразила майстерна гра акторів, які на сцені прожили долю своїх героїв та спонукали до роздумів глядачів.

середа, 18 квітня 2018 р.

До духовних джерел


         18 квітня в 10-А класі відбулася година пошуку мудрості «Духовне джерело». Лейтмотивом заходу стали слова О. Гончара: «Майбутнє залежатиме від рівня духовності людини, від рівня її моральності».
         Під час розмови в дружньому колі десятикласники обговорювали сутність поняття «духовність», складаючи сенкан; ділилися думками, викладеними в есе «Що потрібно робити для духовного зростання?» (випереджувальне домашнє завдання); складали колаж «Джерела духовності» та добирали до кожного зображення цитати з вивчених літературних творів; переглядали відеоматеріали та коментували їх; слухали та аналізували притчу.
         Важливим результатом заходу стало усвідомлення того, що стати щасливим по-справжньому можна тільки на рідній землі.
         Одним із джерел духовності було визнано читання, саме тому учням було рекомендовано  книги, які можуть стати для них дороговказом на життєвих шляхах.
         Десятикласники визнали, що благодійність була, є і буде важливим показником моральності суспільства та окремої особистості. Учні ознайомилися з програмо XXIII благодійного марафону, який проходитиме в Палаці дітей та молоді, та обрали захід, щоб долучитися до цієї акції.

         

четвер, 12 квітня 2018 р.

Реклама книжки

Барбара Космовська. "Позолочена рибка"

           Шановний, читачу! Якщо ти підліток і тобі було неймовірно важко, коли батьки розлучилися, прочитай цю книгу. Якщо ти не завжди знаєш, як зберегти дружбу та навчитися сприймати іншого таким, яким він є, тобі варто отримати мудрі поради зі сторінок повісті. Якщо інколи тобі здається, що немає нікому гірше, ніж тобі, ти помиляєшся: є речі, які ми  не в змозі виправити, а можемо тільки прийняти. І ще багато важливих істин стануть для тебе відкриттями... Читай, учися розуміти себе та інших.
         Шановні батьки! Повість Ніни Бічуї "Шпага Славка Беркути" - книга не тільки для підлітків, а й для вас. Ви зможете дізнатися, який влив на внутрішній світ дитини мають саме батьки. Читайте, обговорюйте зі своїми дітьми.

Наша гордість


         Щиро радіємо успіхові учениці 11-А класу нашої школи Муляр Анни, яка стала переможцем IV етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівсько-студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка, здобувши почесне ІІ місце.
         Учителем української мови та літератури в Муляр Анни впродовж семи років була Котенко І. П. Безперечно, перемога Анни  - результат їхньої спільної роботи. Особистісне зростання учениці та ґрунтовні знання з української мови та літератури стали можливими не лише завдяки високому професіоналізму вчителя, а й особливим стосункам, які склалися між ними за роки співпраці: вірі у свою вихованку Ірини Петрівни  та глибокій довірі й повазі до педагога Муляр Анни.
 Варто наголосити, що авторитет Ірини Петрівни як педагога та людини став вирішальним чинником, який вплинув на вибір ученицею майбутньої професії: Анна вирішила продовжити справу улюбленого вчителя.
Успіхів тобі, Анно, здійснення мрій та задумів! Низький уклін Вам, Ірино Петрівно, за те, що Ви своє серце віддаєте дітям!


понеділок, 26 березня 2018 р.

Стартував ХХІІІ Благодійний марафон ПДМ «З вірою у майбутнє»

         

         Триває XXIII Благодійний марафон ПДМ "З вірою у майбутнє". 24 квітня учні Рівненської ЗОШ №23, зокрема 10-А класу, долучилися до акції добротвення та переглянули виставу "Тамплієри" молодіжного театру  "Від ліхтаря" (керівник - Вишневський А. М.). Виставу створено за однойменною збіркою  поезій С. Жадана. Жадан визначає назву збірки як історичну метафору: тамплієри — лицарський орден, заснований у часи хрестових походів задля охорони прочан. Вони були воїнами-монахами і поєднували чернецтво з військовою справою.                                    Минуле поет проектує на сучасність... Юні глядачі упізнають символіку протистояння між Сходом і Заходом, бачать сплюндровану рідну землю, задумуються над сенсом життя і смерті, співчувають біженцям, вчаться відрізняти красиві лозунги від істини...       





           
              
               

середа, 21 березня 2018 р.

21 березня - Всесвітній день поезії


ОКСАНА ЗАБУЖКО

НЕВЖЕ ЩЕ ІСНУЮТЬ ЛЮДИ

— Невже ще існують люди,
котрі читають вірші? —
спитав поет. —
Бо ж вірші — то тільки паперові серветки,
Що слугують мені до промокання сліз.
Люди, котрі підбирають
мокрі паперові серветки, —
це ті самі, що лишаються з потерпілим,
доки не приїде карета «швидкої»,
ті, що можуть подарувати квіти
незнайомій самотній жінці —
і піти собі, так і не назвавшись,
ті, хто завжди має час для заблуканих перехожих
і для старих людей.
Невже ще є такі люди? —
спитав поет. —
Бо я до них не належу...

четвер, 1 березня 2018 р.

З першим днем весни!

                                                Ніяка туга краси перемагати не повинна.
                                   

неділя, 25 лютого 2018 р.

Дивоцвіт України

                                             25 лютого - день народження Лесі Українки
Невільником є тільки той, хто добровільно 
носить на собі ярмо неволі.
                                                Леся Українка

пʼятниця, 23 лютого 2018 р.

Переможці є - переможених немає!

        Учні 10-А класу, учителі-предметники та я як класний керівник щиро радіємо успіхам учнів 10-А класу, які представляли нашу школу, беручи участь у предметних олімпіадах та захисті науково-дослідницьких робіт МАН.
           Результати участі у Всеукраїнських олімпіадах:
1. Овдейчук Христина: 3 місце (ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з географії, учитель
Матіяш Є. А.).
2. Корнійчук Іван: 3 місце (ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з історії, учитель Новосад І. В.).
         Результати участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН:
1.Овдейчук Христина: 3 місце (І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, секція "Валеологія": учитель Вдовенко Л. Г.).
2. Савчук Софія: 1 місце (І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, секція "Генетика": учитель Вдовенко Л. Г.).
3. Корнійчук Іван: 2 місце (І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, секція "Археологія": учитель Новосад І. В.).
4. Доманський Андрій: 3 місце (І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, секція "Археологія": учитель Новосад І. В.).
5. Лещук Христина:  3 місце (І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, секція "Релігієзнавство": учитель Новосад І. В.).
6. Трофимчук Вікторія: 3 місце (І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, секція "Історичне краєзнавсво": учитель Новосад І. В.).
        Результати участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН (обласний етап):
       Корнійчук Іван: 2 місце (І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, секція "Археологія": учитель Новосад І. В.).
        Молодці! Так тримати! Ми щиро радіємо вашим успіхам!



 Вчимо навчаючись
        21 лютого в Рівненській ЗОШ №23 пройшло заняття з елементами тренінгу для класних керівників «Роль особистості класного керівника у формуванні творчого, працездатного  учнівського колективу».
Мета заняття – шляхом створення творчого колективного учительського проекту зясувати, яким має бути вчитель у сучасній школі; надати допомогу педагогам з питання формування творчого працездатного учнівського колективу; визначити елементи педагогічної майстерності.
Використання цікавих форм роботи під час заняття активізувало знання вчителів із проблеми формування творчого працездатного учнівського колективу, дало змогу виробити практичні стратегії партнерської взаємодії учителя й учнівського колективу. Класні керівники прийшли до єдиного висновку, що учитель повинен володіти здатністю в буденних предметах побачити незвичайне, і  тоді звичайне перетвориться на диво.
Заняття підготувала і провела керівник методичного обєднання класних керівників Мартинчук Н. В. 

четвер, 18 січня 2018 р.

Дебатний турнір - крок до уміння вести дискусію

      18 січня відбулася остання гра шкільного відбіркового туру дебатного турніру «ПРЕС-2018».
         У ході дебатів було визначено спікерів, які увійдуть  до складу команди-учасниці загальноміських відбіркових ігор. Ними стали Пурій Дана (10-Б клас), Доманський Андрій (10-А клас), Потьмін Ігор( 11-Б), Тверда Ліліана (11-Б), Батіна Катерина (9-В).

       
Бажаємо особливих успіхів Доманському Андрію. Ми щиро вболіватимемо за свого однокласника!