19 березня - особливий день у житті українців: 90 років тому народилася Ліна Костенко. Її Слово для нас особливе, бо сприяє розумінню самих себе, нашої історії, минулого та сьогодення, є мірилом людської та національної гідності. Сама ж Ліна Василівна зізнається: "Я знаю свій народ. Кляну його пороки. Але за нього Господа молю!" Бути під омофором Ліниного слова - це не тільки мати духовний захист. Нехай це зізнання поетеси покладатиме на кожного з нас відповідальність: "Єдине, що від нас іще залежить, - принаймні вік прожити як належить".
середа, 18 березня 2020 р.
середа, 11 березня 2020 р.
Креативно-діяльнісний та компетентнісний підходи в освітньому процесі: практика використання
11 березня в Рівненському НВК №26 проходила міні-EdCamp (не) конференція вчителів української мови та літератури "Методичний інструментарій компетентного вчителя: ладшафт мислення, творчості, досвіду, успіху".
Кожен учасник міг обрати локацію, яка його зацікавила. З великим інтересом слухала саме молодих колег. Ольга Вертелецька (Рівненська СпШ "Центр надії"; локація "Компетентності+емоції+цінності=особистість") представила досвід з теми "Притчі-терапії та креативні конспекти на уроках словесності". Хочу висловити щире захоплення побаченим і почутим. Найперше образ самої спікерки: позитивна, розумна і просто красуня. Запропоновані матеріали засвідчують любов учителя до дітей та свідомий вибір професії.
Учитель української мови та літератури Осторовська Катерина працювала в локації "Гра=навчання+самовираження+перемога" разом із колегою із ЗЗСО №16 Черняк Дариною. Спікери показали креативний підхід до вивчення навчального матеріалу в ході гри: "Навчально-розважальна гра для запам'ятовування складних випадків наголошування слів "НаголосИ нАголоси"" (Катерина Островська) та гра-бродилка "Подорож Україною з подружкою Морфологією" (Дарина Черняк). Було цікаво практично перевірити творчі задуми авторів ідей. Сподобалося!
Переконана, що й інші учасниці продемонстрували перлини педагогічного досвіду. Але насамперед хочу наголосити на креативності молодих колег. Так тримати!
Щирі слова вдячності учителям української мови та літератири НВК №26, які забезпечили комфортні умови для роботи учасників міні-EdCamp (не) конференції завдяки високому рівню організації та атмосфері щирості й доброзичливості.
понеділок, 9 березня 2020 р.
Та не однаково мені...
9 березня Рівненський обласний
музично-драматичний театр відновив показ поетичної містерії за творами Т.
Шевченка "Та не однаково мені...", прем'єра якої відбулася до
200-ліття Великого Кобзаря в 2014 році.
Як і шість
років тому, так і сьогодні з глибоким трепетом вдивлялася в історію нашого
народу посередництвом Шевченкового слова, яке стукає в наші серця й спонукає
промовляти: "Та не однаково мені...". Містерія сприяє розумінню того,
якою трагічною та величною є доля українського народу. Колесо історії як
глибокий символ безперервоного руху в часі та просторі було ключовим образом на
сцені. Багато уроків постало перед глядачами, і найважливіший із них -
причетність кожного з нас до процесу державотворення, особиста відповідальність
на тільки за власну долю, а й цілого народу.
Завершальним акордом таїнства стала молитва за долю українського народу. Це є свідченням розуміння режисером та акторами, що без глибокої духовності рух як окремої людини, так і цілого народу - це шлях у нікуди.
Завершальним акордом таїнства стала молитва за долю українського народу. Це є свідченням розуміння режисером та акторами, що без глибокої духовності рух як окремої людини, так і цілого народу - це шлях у нікуди.
Шевченкове слово стукає в наші серця!
Злоначинающих спини,
У пута кутії не куй,
В склепи глибокі не муруй.
У пута кутії не куй,
В склепи глибокі не муруй.
А доброзиждущим рукам
І покажи, і поможи,
Святую силу ниспошли.
І покажи, і поможи,
Святую силу ниспошли.
А чистих серцем? Коло їх
Постави ангели свої
І чистоту їх соблюди.
Постави ангели свої
І чистоту їх соблюди.
А всім нам вкупі на землі
Єдиномисліє подай
І братолюбіє пошли.
Єдиномисліє подай
І братолюбіє пошли.
27 мая [1860,
С.-Петербург]
С.-Петербург]
неділя, 8 березня 2020 р.
Жінка прекрасна, як сама весна ...
Зі святом весни, ніжності та краси! Кожна жінка загадково прекрасна й неповторна, як сама весна. Вона наповнює цей світ неймовірною енергією любові, дивує непередбачуваністю та огортає світ теплом і турботою. Осанна жінці на всі часи й віки...
середа, 4 березня 2020 р.
Переможці є - переможених немає
4 березня в Рівненській ЗОШ №23 серед учнів 5-х класів відбулися спортивні змагання "Ігри патріотів". Кожен клас повинен був представити команду із шести чоловік: трьох хлопців та трьох дівчат. Учні 5-Г класу з радістю взяли участь у змаганнях. Команда "Спритні соколята" змагалася під девізом "Разом ми зможемо все!", а вболівальники-однокласники відчайдушно підтримували вигуками: "Соколята, до фінішу!". Капітан команди Безруков Даниїл зумів об'єднати всіх учасників: Радчука Артема, Рибоньку Єгора, Герасиминюк Олександру, Троцюк Марію та Дзеблюк Мілану.
Родзинкою свята став виступ учня нашого класу Ткачука Андрія та учениці 5-Б класу Полюхович Діани, які запалили серця присутніх бально-спортивним танцем. Також дівчатка з 5-Б класу співали гімн школи, який об'єднав усіх у єдину шкільну родину, та разом із старшокласницями подарували учасникам і вболівальникам ритмічні пісні.
Будь-які змагання мають переможців, але переможених у спортивному залі не було, адже кожен відчув радість виконання спільної справи та прагнення стати кращим. Команда "Спритні соколята" виборола почесне друге місце. Ми були неймовірно щасливі!
Висловлюю щиру вдячність організаторам свята: Астаф'євій Ользі Леонідівні, Остапчук Тетяні Іванівні та Тимчаку Сергію Олександровичу.
неділя, 1 березня 2020 р.
Весни в душі!
З першим днем весни! Нехай її прихід стане початком здійснення мрій і сподівань. Краси, натхнення та весни в душі...
Підписатися на:
Дописи (Atom)